دبیر علمی کنفرانس استراتژی برند مطرح کرد: کم توجهی به مقوله برندسازی در کشور

دبیر علمی کنفرانس استراتژی برند مطرح کرد: کم توجهی به مقوله برندسازی در کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی پانا، نخستین روز برگزاری کنفرانس بین المللی استراتژی برند با شرکت سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی پژوهش گران و اساتید حوزه بازاریابی و برند و علاقمندان این حوزه صبح امروز یکشنبه ۵ بهمن ۹۳ در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد.
در مراسم افتتاحیه این کنفرانس دکتر محمد آزادی دبیر علمی کنفرانس با اشاره به اهمیت موضوع برند سازی در ایران اظهار داشت: حوزه برند یکی از حوزه های مهم اقتصادی کشور است که طی سالهای اخیر آنچنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده است هدف اثرگذاری این کنفرانس این است که اساتید این حوزه را جمع آوری کنیم تا حاصل آن نفعی برای کشورمان در پی داشته باشد.

۲۰۱۵۰۱۲۵۱۲۰۹۰۴۸۰۴۵۵
دبیر علمی کنفرانس افزود: در برگزاری این رویداد دو اصل مهم را مدنظر داشتیم اصل علمی بودن و اصل مشارکت. این کنفرانس اولین کنفرانسی است که قرار نیست به کسی جایزه بدهد چون معیارهای جایزه دادن مشخص نیست. می خواهیم از این جلسات نتایجی بدست بیاید که سازمان های خصوصی و دولتی ما نقش و جایگاه خودشان را پیدا کنند . قرار نیست در این کنفرانس محدودیتی برای ارائه تجارب موجود باشد. ما ۱۹۳ لوگو را در این کنفرانس می بینیم و خوشحال می شویم در سالهای آینده شرکت های ایرانی و بین المللی تجاربشان را در اختیار ما قرار دهند .

در افتتاحیه کنفرانس پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به کنفرانس توسط دکتر رجائی مشاور رئیس و عضو مجمع قرائت شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام خود ضمن اشاره به اهمیت موضوع برند سازی در ایران در خصوص ضرورت پیگیری این هدف مهم اقتصادی اظهار داشت: همه اذعان دارند که حیات سازمان ها و صنایع بر پایه توانایی آنها در ایجاد ارتباط، کیفیت ممتاز و نام نیک در بازارهای داخلی و خارجی، تداوم می یابد با این حال سرمایه برند فقط فراهم کننده فروش بیشتر و تولید پایدارتر برای بنگاه های صنعتی و خدماتی نیست؛ بلکه سرمایه ای ملی است که اعتبار یک ملت و تاثیرگذاری آن بر سبک زندگی سایر مردمان دنیا را متحول می کند. عزت ایران اسلامی ما در دنیای پیش روی ، با عزت محصولاتی که در داخل و در خارج کشور عرضه می کنیم، گره خورده است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص اهمیت برندسازی در شرایط فعلی کشور گفت: برند معتبر و محصول با کیفیت ایرانی می تواند بهترین مروج برای فرهنگ رحمانی، سازگار و مولد ما در دنیا باشد؛ آن هم در چنین شرایطی که بر طبل اسلام هراسی و ایران هراسی کوبیده می شود.

۲۰۱۵۰۱۲۵۱۲۰۹۰۲۴۳۳۳۴
۷ محور اصلی که در کنفرانس بین المللی استراتژی برند به آنها پرداخته می شود عبارتند از : ۱-ورود ایران به بازارهای جهانی ۲-استراتژی های برند و برندسازی ۳-برندسازی اسلامی و برند حلال ۴-برندسازی اجتماعی / مسئولیت های اجتماعی ۵-احیای برند/رسوایی برند ۶-معماری برند ۷-ارزیابی و ارزش گذاری برند ۸-روابط عمومی و تبلیغات در توسعه برند می باشند.
سخنران دیگر این مراسم گودرزی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت در سخنان خود در خصوص موضوع برندسازی در کشورهای اسلامی اظهار داشت: امروز یک بازار ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد دلاری در جهان در حال فعالیت است در حالیکه تنها ۴۰۰ میلیون دلار آن ارزش بازاری است که در حوزه برند حلال داریم . بدستور وزیر محترم صنعت و معدن حوزه پیگیری برند حلال در این وزارتخانه تاسیس شد تا بتوانیم سهم برندسازی اسلامی را در بازار افزایش دهیم . دولت تدبیر و امید انشاالله امیدهای بیشتری را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

امروز در ادامه برگزاری روز نخست کنفرانس بین المللی استراتژی برند پانل های تخصصی کنفرانس با موضوعات (نقش قانون ، سازمان های حاکمیتی و برنامه های توسعه در شکل گیری برندهای ملی و جهانی) و ( نقش و جایگاه روابط عمومی و تبلیغات در ایجاد و توسعه برندها ) با سخنرانی آقایان دکتر محمود صادقی و دکتر آسوک کومارسوآمیناتان و دکتر فیروزه قنات آبادی برگزار خواهد شد.

و در برگزاری روز دوم کنفرانس بین المللی استراتژی برند پانل های تخصصی کنفرانس با موضوعات (بایدها و نبایدها در معماری برند) و (چرایی و چگونگی های ارزش گذاری برند در ایران) با سخنرانی آقایان دکتر تهمه ازوری و دکتر محمد آزادی برگزار خواهد شد. این کنفرانس فردا دوشنبه ۶ بهمن نیز با برگزاری چند پانل تخصصی و مراسم اختتامیه پیگیری خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری پانا